Finanční řešení pro Vaše děti

Určitě budete chtít svým dětem poskytnout to nejlepší možné vzdělání. Jakákoli forma studia na vysoké škole (i vyšší odborné) je finančně náročná. Podle typu školy to bude minimálně 100 000 Kč ročně. Při předpokládaném studiu 5 let se jedná již o půl milionu korun. Je-li Vašemu dítěti např. právě 9 let, máte nejvyšší čas se na to připravovat.

Jaké je řešení pro Vaše děti?

10 let není zase až tak dlouhá doba, je proto vhodnější, zejména při pravidelném investování, začít sice dynamicky (s větším rizikem), ale hned od prvních let portfolio postupně „uzamykat“ do investic, jejichž hodnota nebude tolik kolísat (snižovat postupně riziko investice). Investiční program Horizont Invest Vám to zajistí zcela automaticky.

Příklad

Zajistit si 500 000 Kč během 10 let jen na studium dětí je dost náročné, opatrný odhad říká, že byste na to měli věnovat alespoň 3 000 Kč měsíčně. Pokud budete obezřetní a začnete dříve, potom při 15 letech Vám bude stačit cca 1 800 Kč.

Tip

Pokud ze stavebního spoření, které jste na jméno svého dítěte jistě měli, vyberete 120 000 Kč a jednorázově je investujete, bude Vám stačit ukrojit z měsíčního rozpočtu cca 2 000 Kč i při kratší variantě, tedy 10 let.

Napište nám co Vás zajímá!

* Povinné údaje

*
*
*