Finanční řešení pro Váš důchod

Určitě víte, že spolehnout se na státní důchod bude čím dál nejistější a že jedinou jistotu budete mít v tom, jak se připravíte Vy sami. Pro zajištění důstojného života v období důchodových 10 až 15 let budete potřebovat nemalou částku, kterou byste si měli spočítat a připravit. Pomůžeme Vám s tím!

Jaké je řešení pro Váš důchod?

Příprava rezervy na důchod má jednu velkou výhodu – dá se naplánovat s velkým předstihem. Pokud máte dlouhý investiční horizont, potom Vám stačí menší pravidelná částka, a navíc si můžete zpočátku dovolit mnohem více riskovat. Ovšem jen zpočátku, se zvyšujícím se věkem je potřeba upřednostňovat spíše bezpečí. To Vám naprosto automaticky zajistí tzv. investiční programy životního cyklu, jakým je např. program Horizont Invest.

Příklad

Pokud dnes pobíráte průměrnou mzdu, Váš důchod od státu pokryje zhruba pouze polovinu Vašich současných příjmů. Pokud byste si tento výpadek cca 10 000 Kč měsíčně chtěli pokrýt z vlastních úspor po dobu 15 let, potom potřebujete částku cca 1,5 mil. Kč. Pokud začnete s investováním do portfolia životního cyklu ve 40 letech, potom byste si měli pravidelně odkládat cca 2 200 Kč měsíčně, pokud začnete už ve 30, bude Vám stačit zhruba pouze tisícovka.

Napište nám co Vás zajímá!

* Povinné údaje

*
*
*